Жителі села Берестовець виступили проти виробництва міндобрив

25 травня у селі Берестовець, Комарівської ТГ, пройшли громадські слухання. Зібралися понад 200 жителів громади. У порядку денному – одне питання: чи дозволяти агропідприємству «Дружба нова» будувати на території села вузла зі змішування добрив.

У селі Берестовець Комарівської громади з самого ранку місцеві та жителі навколишніх сіл збираються на громадські слухання. Будинок культури, де вони проходитимуть, невідомі вночі розписали нецензурною лайкою.

Агропідприємство «Дружба нова» з виробництва мінеральних добрив. Чому жителі села Берестовець проти?ФОТО: Суспільне Чернігів
Агропідприємство «Дружба нова» з виробництва мінеральних добрив. Чому жителі села Берестовець проти?ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами місцевих жителів, їм не потрібен завод.

«Нехай ферми будують, навоз возять у місто, але не хімікати. Він уже нас потравив і землю нашу потравили всю».

«Ми не хочемо, ми всі проти. Ми вечорами дихати не можемо, а якщо поставлять КАС тут, ми взагалі з будинків не вийдемо. Так, сиди в хаті», – кажуть жителі.

Мова йде про будівництво вузла виробництва рідких мінеральних добрив. На ділянці, де зараз розташовані потужності агропідприємства «Дружба нова», на території колишньої тракторної бригади .

Олег Власенко, заступник директора компанії «Дружба-Нова», каже, що мобільний пункт змішування рідких мінеральних добрив, які складаються зі змішування води із карбамідом, доводиться до 70 градусів тепла і використовується для підживлення рослин у полі. Ця установка є нешкідливою для здоров’я людей. При змішуванні карбаміду і води не виділяються ніякі шкідливі викиди.

Олег ВласенкоФОТО: Суспільне Чернігів

Олег Власенко

Зі слів Олега Власенка, пункт працюватиме шість тижнів на рік: три – навесні та три – восени. На день використовуватимуть 24 кубометри води – це близько півтисячі кубометрів за сезон. Брати її планують не з поверхневих горизонтів, які наповнюють колодязі, а з артезіанської свердловини.

Для установки завжди пробивається окрема свердловина, каже Олег, вона пробивається мінімум на 150 метрів. І говорити про те, що зменшиться кількість води, сьогодні не доводиться.

За словами Романа Голованя, 8 травня на сесію Комарівської сільради вносили питання про встановлення пункту виробництва добрив. Депутати проголосували одностайно проти. Після «Дружба нова» запропонувала їм ознайомитися роботою подібного вузла в Озерянах.

Зареєструвалися на слухання 208 людей, обговорення тривали понад дві години. Представники «Дружби нової» пропонували людям додаткові бонуси.

Агропідприємство «Дружба нова» з виробництва мінеральних добрив. Чому жителі села Берестовець проти?ФОТО: Суспільне Чернігів

Сьогодні компанія має можливість побудувати якісну артезіанську свердловину, яка забезпечить мінімум на 50 років водою, каже Олег Власенко. А ще плюс 800 гривень на рік за оброку паїв, автобус сполученням Борзна – Ніжин та катафалк.

Крім того обіцяли, що установка буде тимчасовою, доки компанія не збудує постійну в іншому регіоні Чернігівщини.

Але жителі вже не вірять обіцянкам.

Врешті проти будівництва вузла проголосували 189 людей, 11 виступили за, двоє утримались.

Як це відбувалося дивіться у сюжеті нашої журналісти Анастасії Лози.

Джерело: Суспільне Чернігів

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте